Blant kunstnere i gamle Asker

Asker og Bærum Historielagets nyproduksjon av «Blant kunstnere i gamle Asker» ble denne uken overrakt Askers ordfører Lene Conradi.

Historielagets bok om kunstnere i det gamle Asker fra 1979 ført til penns av Karl Nilsen, har vært utsolgt i mange år, og derfor etterspurt på ”bruktmarkedet”. Spekket med navn og faktaopplysninger om Askers kunstnere, var boka meget populær og det ble derfor besluttet å utgi den på nytt.


Nyutgivelsen er utarbeidet av Randi Gunderson Malm som har lykkes meget godt med å gi den en ny drakt. Teksten er identisk med den originale, men billedmaterialet er delvis nytt. En rekke av originalens svart/hvit-illustrasjoner er erstattet med fargeversjoner og nye er lagt til. Videre er det utarbeidet et register som forenkler søk i boka. Vi takker Randi for det omfattende arbeidet som står bak.


Nyutgivelsen er delvis støttet av Asker kommune og det var derfor naturlig at ordfører Conradi mottok et av de første eksemplarene av boken.


Boka er til salgs i Asker Museum og Høvik Bokhandel. Vi arbeider med å få den inn i flere av Askers bokhandlere.

Bli med på en minnerik tur med MS Rigmor med 85-årsmarkeringen av Nazi-Tysklands invasjon av Norge,
10. juli 2025
Bli med på en minnerik tur med MS Rigmor med 85-årsmarkeringen av Nazi-Tysklands invasjon av Norge, og 80-årsmarkering for frigjøringen. Turen tar deg til Oscarsborg, et viktig sted under invasjonen 9. april 1940. Bli kjent med den historiske senkingen av Blücher, lær om Norges flyvåpens innsats, og få en guidet omvisn
Asker og Bærum Historielag inviterer til en fem dagers busstur til Trondheim og Røros den 25. - 29.
10. juli 2025
Asker og Bærum Historielag inviterer til en fem dagers busstur til Trondheim og Røros den 25. - 29. august 2025 for inntil 46 deltakere. Temaet er den viktige historien og kulturlivet på de to stedene - pluss litt til. Vi har reservert en flott turbuss fra Bærumsbuss. Programmet er i korte trekk som under. Håper det f
10. juli 2025
Er du godt kjent i gamle Sandvika?
10. juli 2025
Vandring gjennom historisk område!
Bli med på en vandring på Bærums Verk hvor du opplever århundrers industrihistorie som har satt spor
10. juli 2025
Bli med på en vandring på Bærums Verk hvor du opplever århundrers industrihistorie som har satt spor lokalt og nasjonalt! På Bærums Verk utforsker vi et unikt miljø. Her ledet to blad Anna Krefting verket i over 100 år og skrev seg inn i en spennende økonomisk og sosial historie. I dag er Bærums Verk en levende destina
Flere innlegg